MENÜ

Online Ödeme

Bilişim sektöründe çalışanlar genel olarak hangi işleri yapar

Bilişim sektöründe çalışanlar genel olarak hangi işleri yapar

Bilişim sektöründe çalışanlar genel olarak hangi işleri yapar

Profesyonel ve kurumsal internet yazılımları ile işinizi büyütün.

Bilişim sektörü günümüzün gözde mesleklerinden olan yeni nesik mesleklerdendir. Özellikle teknolojinin gelişmesinde etkili olan bu dal hem gençlerin hem de teknolojiyle iç içe olmanız yolunda yardımcı oluyor. Bilişim işleri yaparken insanlar tek çatı altında toplanıyor diyemeyiz. Çünkü her bilişimcinin farklı görevi olduğu gibi hem bilişim işinin herkesin yapamayacağı düzeyde olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Özellikle sadece bilişim sektörüne ait en az on adet farklı dal bulunuyor. Peki bu dallar nelerdir ?

 

Web Tasarım

 

 Site üzerinde ki yapılanma tasarımları başta olmak üzere her türlü resim, logo gibi bir çok tasarımsal ürünlerin tasarımını yapan bilişimcilerdir. Bir çok konu da üst düzey efekt, tasarım becerisi olan bu kişiler aynı zaman da rahat bir çalışma ortamına da sahip oluyor.

 

Grafik Tasarım

 

Web tasarım bölümündekilere göre biraz daha yoğun çalışma ortamı olsa da daha üst düzey grafiklerin yönetimi ve şekillendirilmesinde etkili oluyor. Özellikle oyunların ve programların üzerinde gördüğümüz renkli olan her şey, buton, yazı alanı gibi her türlü alanın grafik tasarımcılar tarafından yapıldığını bilmeliyiz.

Grafik tasarımcı kişiselerin genel olarak kişisel tercihleri de gelişmiş ve toplum tarafından beğenilen tercihlerden oluşuyor.

 

Web Programlama

 

En geniş topluluklar tarafından kullanılan çok ciddi bir bilgi birikimi ve ingilizce isteyen bir programın işletim sisteminin kısaca teknolojinin yaratılmasını (!) sağlayan en basitinden evinizin zeminini hazırlayan kişilerdir. Web programlama yapan kişisel genellikle yoğun strest altında çalıştıkları sanılsa da bir web programcısının çok rahat bir şekilde çalışması gerekmektedir. Web programlama yaparken mutlaka ortamın programcıyı rahatlatması gerekmektedir.

Arkada herhangi bir ses uğultusu bile odak noktasını bozabilir. Bilgisayar programcıları ingilizce ve kodlar üzerinde çok durduğundan ani duygu değişimi veya değişimler program üzerinde ciddi gecikmeler yaşatabilir.

 

 

 

Bilişim Teknolojileri

 

 

Yazılım geliştiriciler, programlar, uygulamalar ve web siteleri oluşturarak yazılım çözümleri uygular. Genellikle geliştirme araçları kullanarak kod yazar ve test ederler. Çalışma, hangi sistemin çözümüne ihtiyaç duyulduğunu değerlendirmek ve tanımlamak için müşteriler ve meslektaşlarınızla konuşmayı içerebilir; bu, teknik çalışmaların yanı sıra çok fazla etkileşimin olduğu anlamına gelir. Genellikle bir bilgisayar, yazılım mühendisliği veya ilgili bir dereceye ihtiyaç duyulur, ancak birkaç işveren, yazılım geliştirme konusundaki ilgisini ve yeteneğini gösterebilecek diğer mezunlar yetiştirir.

 

Kısaca bu iş: Sistem analistleri mevcut Bilişim Teknolojileri sistemlerini inceler ve yenileri için gereklilik yazarlar. Yazılım, donanım ve daha geniş Bilişim Teknolojileri sisteminin işverenlerinin veya bir müşterinin iş ihtiyaçlarını ne kadar iyi karşıladığını ve yeni sistemler için gereksinimleri yazdıklarını analiz ediyorlar. Ayrıca, onları uygulamaya, kullanıcıları eğitmeye ve etkinliklerini izlemelerine yardımcı olabilirler. Seyahat, işin önemli bir özelliğidir çünkü işlerin büyük çoğunluğu müşterilerin tesislerinde yapılmaktadır. Sistem analisti olarak iş bulmak için genellikle teknik veya Bilişim Teknolojileri konusunda bir dereceye ihtiyacınız vardır.

 

BT işi olan bir kişi en çok Bilgi Teknolojileri departmanındaki bir şirket için çalışacaktı. Bu kişi, çalışanların ofis çalışanlarına bilgisayarlarıyla ilgili olarak destek olur. Bir ofiste herkes büyük olasılıkla bir bilgisayar kullanır.

 

Çoğu insan, bilgisayarları kırdığında, ayar yapması gerektiğinde, yazılım güncellemelerine ihtiyaç duyduğunda ya da bilgilerini bir bilgisayardan yenisine nasıl taşıyacağını bilmez. Bu, BT işi olan bir kişinin işe yaradığı yerdir. Bu BT çalışanı, ofis çalışanlarının bilgisayar sorunlarını nasıl çözeceklerini bilecek ve böylece ofis çalışanlarının işlerini yapabilir.

 

BT işi olan bir kişinin ne yapacağına bir başka örnek, bir şirketin ağ sunucularını yönetmek. Ağ sunucuları bir şirketin işinin bel kemiğidir. PC Computers kullanan tüm ofis çalışanları için, tüm bilgileri ve verileri sunucu adı verilen çok daha büyük ve daha güçlü bir bilgisayarda saklanır. Ağ sunucuları her şeyi yapar. Veri depolarlar, veri paylaşımını kolaylaştırırlar böylece şirketteki herkes erişebilir.

 

Ağ sunucuları işletmeler için çok önemlidir ve doğru çalışmadıklarında, işletme milyonlarca dolar kaybedebilir. Bu yüzden bu BT işleri için özel olarak eğitilmiş insanları işe alıyorlar. Bu BT uzmanları, BT departmanını en iyi durumda tutmak için özel olarak eğitilmişlerdir.

Projeleri İncele
10 Yıllık Deneyim 7/24 Teknik Destek
10 Yıllık Deneyim 10 Yıllık Deneyim
Atolye 45 © Tüm Hakları Saklıdır. Sitede kullanılan içeriklerin tamamı Atölye 45'e aittir.