MENÜ

Online Ödeme

Sosyal Medya Danışmanlığı

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Sosyal Medya Danışmanlığı; markaların kurumsal kimliklerini sosyal medya platformunda doğru olarak yansıtabilmeleri, ürün ve hizmetlerini doğru hedef kitlelerine ulaştırabilmeleri marka bilinirliklerini arttırıp hedef kitlelerini genişletmek amacı ile geliştirilmiş bir hizmet dalıdır.

Sosyal Medya Danışmanlığı, ilgili sosyal medya platformlarında içerik paylaşmanın yanı sıra sosyal medya hesaplarının kurulması, var olan sosyal medya hesaplarının revize edilmesi içeriklerin hazırlanması, kurumun markanın ya da ürünlerinin kampanya ve tanıtımların tasarlanması, moderasyon, raporlama, kriz yönetimi, analiz ve sosyal medya reklamlarının doğru bir şekilde planlanması gibi bir çok süreci kapsar.

Yine bu kapsamda Sosyal Medya Danışmanın hizmet vereceği Kurumu/Markayı çok iyi tanıyıp amacını ve misyonunu kavraması beklenir. Kurum ile tanışma sürecinden sonra kampanya, tanıtım ve içerik paylaşımda kullanılacak dil belirlenmelidir.

 

 

Atölye 45 Sosyal Medya Danışmanlığı’nı Nasıl Yapar?

Normalde sosyal medyada yayın yapmak zor bir iş değildir. Ancak bunu belirli bir prensipte marka ve kurumun misyonunu analiz etmeden doğaçlama bir yazı ya da tweet yayınlamak, organize edilmemiş ve yapılırılmamış eğitsel ve ağır makalelere yer vermek bazen hiç istenmeyen sonuçlara da yol açmaktadır. Nasıl geleneksel pazarlama yöntemlerinde bir strateji ve plan belirleniyorsa dijital pazarlamada da doğru strateji belirlenmeli ve doğru hedef kitle hedeflenmelidir.


Markanınız tanıtımı yaparken ya da ilk defa marka ve kurumsal kimlik oluştururken nasıl profesyonellerden yararlanıyorsanız dijital mecrada da pazar payınızı arttırmak için profesyonel yardım almaktan kaçınmamalısınız.
Alanında yeterli uzmanlığa ve deneyime sahip olan Atölye 45 Sosyal Medya Danışmanlarımız, firmanız ile karşılıklı yapacakları toplantı sonrası firmanızın yetkilileri ile birlikte dijital yolculuğunuzun yol haritanızı belirler. Bu yol haritasında sosyal medya stratejiniz oluşturulur. Sosyal medya hesaplarınızın kurulumu ve yeniden revize edilmesi işlemleri gerçekleştirilir. Rakip analizleri, bütçe ve hedef kitle belirlendikten sonra Markanızın – ürününüzün pazar değerini arttırıcı, hedef kitle ile üst düzeyde etkileşime geçebilecek şekilde etkili tasarım ve içerikler hazırlanır. Kurumun, markanın görsel ve yazılı içeriklerini hedef kitlenize etkili bir biçimde ulaşmasını sağlar. Yapılan çalışmaları analiz eder ve raporlar.


Sizde Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız Atölye 45 ekibi olarak biz her zaman yanınızdayız. 
Ayrıntılı bilgi için iletişim bölümümüzdeki iletişim araçlarımızdan herhangi biri ile bize ulaşabilir, diğer hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için hizmetlerimiz bölümünü inceleyebilir ve referanslarımız içinde referanslar bölümümüze göz atabilirsiniz.

Projeleri İncele
10 Yıllık Deneyim 7/24 Teknik Destek
10 Yıllık Deneyim 10 Yıllık Deneyim
Atolye 45 © Tüm Hakları Saklıdır. Sitede kullanılan içeriklerin tamamı Atölye 45'e aittir.