MENÜ

Online Ödeme

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web sitesi internet üzerinde belli bir protokole göre yayın yapan; ziyaretçilerine aradığı bilgi, belge, resim, metin ve benzeri dokümanları sunan sanal sayfalardır. Başka bir deyişle belli protokollerde oluşan internet içeriklerinin görünen yüzüdür.

Kurumlar açısından baktığımızda ise bir firmanın İnternet Vitrini ya da Showroom’udur da diyebiliriz.
 

İyi bir web tasarım; markanızın değerini doğru şekilde yansıtacak, marka değerinize artı değer katacak, iletilmek istenen mesajı/ürünü arzulanan hedef kitleye en doğru şekilde iletebilecek, internet kullanıcılarının genel alışkanlık ve beğenilerini göre dizayn edilmiş nitelikte olmalıdır.
 

Yine iyi bir web tasarım kolay yönetilebilir bir içerik yönetim sisteminin yanı sıra arama motorlarına uygun kodlanmış nitelikte ve hızlı bir yapıya sahip olmalıdır.

Kurumsal bir web sitesi ise iyi bir tasarım ve kodlamanın yanı sıra iyi bir içeriği de sahip olmalıdır.
 

İyi içerik ise özgün yani internette daha önce yayınlanmamış, benzersiz olmasının yanı sıra web sitesinin ziyaretçileri tarafından algılanabilecek anlam düzeyinde ve kalitede olmalıdır.
 

Bu yüzden Atölye 45 olarak hiçbir zaman hazır yazılım ve tasarımlar kullanmadık.

Web sitelerinizi firmanızın sanal mağazası – ofisi olarak gördük. Yaptığımız çalışmaların tamamını tasarımdan kodlamaya ve içerik yönetimine kadar ayrı ayrı senaryolırıp nihai amaca ulaştırdık.

 

Atölye 45 ile web tasarım serüveni

1 Aşama: Projelendirme
Projelendirme aşamasında proje yöneticimiz ve firma yetkiliniz web sitenizin amaçlarını, misyonunu, hedef kitlesini belirler. Sektördeki en güçlü üç rakibiniz analiz edilir. Amaçlanan hedef, olması istenen tasarım ve içerik kapsamı belirlenerek web tasarım projenizin yol haritası çıkarılır.


2. Aşama: Tasarım
Çıkarılan yol haritası doğrultusunda firmanızın vizyonunu ve misyonunu yansıtacak günümüz web trendlerine uygun size özel özgün bir tasarım çizilir.


3. Aşama: Kodlama
Firmanızın misyonunu yansıtan ve tarafınızdan onaylanan özgün tasarım arama motorlarına ve mobil platformlara uyumlu olarak SEO kuralları da (Search Engine Optimization / Arama Motoru Optimizasyonu) dikkate alınarak kodlanır ve yayına hazır halde demo adresine yüklenir.
 4. Aşama: İçerik 
Proje yöneticimiz ve yetkili personeliniz tarafından önceden belirlenen ve hazırlanan içerikler web sitenize girilir. Web sitenizin son kullanıcı testleri gerçekleştirilir.


5 Aşama: Yayın
Tüm kontrolleri gerçekleşen ve demo adresinde yayına hazır hale getirilen web siteniz kendi adresine taşınarak kullanıcılarınızın hizmetine sunulur.


İçerik Güncelleme

Atölye 45 tarafından hazırlanan tüm web siteleri, hazırladığımız yönetim paneli sayesinde basit ve kolayca güncellenebilir niteliktedir.  Web siteniz yayına alınmadan önce ekibimiz tarafından firmanıza gerekli eğitimler verilmektedir.
Ayrıca özgün içerik noktasında yeterli zamanınız bulunmaması durumunda Atölye 45 İçerik Yönetimi hizmet paketlerinden yararlanabilirsiniz.


Teknik Destek

Hizmetiniz aktif olduğu sürece Atölye 45 müşteri panelimiz üzerinden tic ket oluşturabilir soru ve sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

Web tasarım hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için referanslar bölümümüzü inceleyebilir iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. 

Projeleri İncele
10 Yıllık Deneyim 7/24 Teknik Destek
10 Yıllık Deneyim 10 Yıllık Deneyim
Atolye 45 © Tüm Hakları Saklıdır. Sitede kullanılan içeriklerin tamamı Atölye 45'e aittir.