MENÜ

Online Ödeme

İçerik Yönetimi

Neden İçerik Yönetimi?

İçerik yönetimi stratejimizden bahsetmeden önce,  Atölye 45 olarak bizce kaliteli içeriğin ne anlama geldiğinden bahsedelim.

Kaliteli içeriğe sahip bir web sitesi, SEO (Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu) açısında önemli bir kritere sahiptir. 

İçeriği kaliteli siteler SEO sonucu hedeflenen konuma gelmek için büyük bir şansa sahiptirler. Kalitesiz ya da düşük kalitede içerikli bir web sitesi ise farklı SEO teknikleri kullanılsa bile hedeflenen konumda uzun süre kalamaz.

Bu yüzden bin bir zahmet ve emek harcayıp, zamanınızdan fedakârlık yaparak belirli bir maliyeti göze alarak özenle hazırlığınız web sitenize içerik oluştururken kopyala yapıştırdan kaçınmalı, spam içerikler ile sitenizi doldurulmamalısınız. Hazırlanan içeriklerin, sadece arama motorları için değil, sitenizin kullanıcıları için özgün ve anlamlı olarak hazırlanmasına ve kullanıcıların aradığının karşılığı olan içerikler olmasına özen göstermelisiniz.

 

Kaliteli İçerik Nedir?

Atölye 45İçerik Yönetimi ekibi olarak sektördeki deyimlerimizi de göz önünde bulundurarak kaliteli içeriği 4 madde altında sınıflırdık.


1- Orijinal İçerik: Web sitenizde yayınlanmak üzere hazırlanan makale, metin, resim, sunum, video ve benzeri içerikler özgün yani benzersiz olmalıdır. Bu içeriklerin daha önce hiç bir sitede yayınlanmamış olması gerekir. Unutmayın bir içeriği daha önce sizin oluşturmanız o içeriğin orijinal olduğu anlamına gelmez. İçeriğin daha önce başka herhangi bir web sitesinde yayınlanmamış ve ilk defa sizin sitenizde yayınlanmış olması gerekir.

 

2- Metinle birlikte orijinal içerik: Sitenizde oluşturacağız video ve görseller için mutlaka özgün bir açıklayıcı metin oluşturulması gerekir. Aynı zama hazırlanan video ve görsellerinde özgün olması önemlidir. 

 

3- Yararlı İçerik: Özgün içeriğin arama motorları nezdinde öneminden bahsettik. Ancak içeriklerinizin hedef kitlenize ve marka değerinize uygun olması yazılan metinlerde imla kurullarına ve anlam bütünlüğüne de dikkat edilmesi de nemlidir. Sadece arama motorları için özgün olsun diye bir şeyler karlayarak anlamsız içeriklerden oluşan bir site arama motorlarında üst sıralara çıksa da ziyaretçilerinin memnuniyetsizliğinden dolayı bir süre sonra tekrar geri sıralara düşecektir. Bir içerik hazırlanmadan önce, içeriğin sitenizin kullanıcılarına yararlı olup olmayacağını düşünülmeli ve öyle yayınlanmalıdır.  Unutmayın hiçbir kullanıcı anlamsız yayınları ve otomatik oluşturulmuş içerikleri okumak istemez.

 

4- İçerik Uzunluğu: Web siteleri için hazırlanan içeriklerin yeterli düzeyde olması hem web sitesinin ziyaretçileri tarafından hem de arama motorları tarafından önemsenecektir. Uzun içeriklerin arama motorları sıralamasında etki ettiği kanıtlanmış bir gerçektir.

 

Atölye 45 İçerik Yönetimi ekibi olarak, firmanızın kurumsal misyonuna uygun anlamlı içerikler oluşturmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. İçerik oluştururken belirlediğimiz kurallar doğrultusunda gerekli araştırmaları yaparak içeriklerinizi kopyala yapıştır yapmadan özenle hazırlıyoruz. Metin içeriklerinizin yanı sıra tecrübeli grafikerlerimiz ile görsel slayt, banner ve benzeri içeriklerinizi de hazırlıyor talebiniz doğrultusunda firmanızın tanıtım filmi, animasyonu ve ürün tanıtım videolarını da hazırlıyoruz. 

Sizde İçerik Yönetimi hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız Atölye 45 ekibi olarak biz her zaman yanınızdayız. 

Ayrıntılı bilgi için iletişim bölümümüzdeki iletişim araçlarımızdan herhangi biri ile bize ulaşabilir, diğer hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için hizmetlerimiz bölümünü inceleyebilir ve referanslarımız içinde referanslar bölümümüze göz atabilirsiniz.

Projeleri İncele
10 Yıllık Deneyim 7/24 Teknik Destek
10 Yıllık Deneyim 10 Yıllık Deneyim
Atolye 45 © Tüm Hakları Saklıdır. Sitede kullanılan içeriklerin tamamı Atölye 45'e aittir.